23 училищни отбори се включиха в 56-ото издание на лекоатлетическата щафета "Освободител" в Сливен

Общо 23 училищни отбори се включиха в 56-ото издание на Лекоатлетическата щафета "Освободител" в Сливен. Това съобщиха организаторите от Община Сливен, Детски комплекс - Сливен и АСК по лека атлетика в Сливен.

Те са били разпределени в три възрастови групи - момичета и момчета от 5 до 7 клас, както и юноши и девойки от 8 до 10 клас и 11-12 клас. Трасето от 1200 м е било разделено на 8 състезателни поста и пробягано от отбори, включващи по равно 4 момичета и момчета.

След финалната права наградите на победителите са били връчени от кмета на Сливен Стефан Радев, който е поздравил всички участници в надпреварата и им е пожелал да надграждат постигнатото и да бележат още повече успехи в начинанията.

В първа възрастова група от 5 до 7 клас са победили лекоатлетите от ОУ "Д-р Иван Селимински", във възрастовата група от 8 до 10 клас първото място са заели учениците от ПГПЗЕ "Захарий Стоянов". В трета възрастова група 11-12 клас победители са от ППМГ "Добри Чинтулов".

За всеки участник в надпреварата са били предвидени индивидуални награди, осигурени от Община Сливен. За победителите на първо, второ и трето място - купи, медали и спортни якета.

Снимка: Община Сливен