Хедър Уотсън отпадна в първия кръг в Монтерей

Шампионката от 2016 година Хедър Уотсън (Великобритания) отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Монтерей (Мексико) с награден фонд 275 хиляди долара.

Уотсън загуби от германката Татяна Мария с 6:7(4), 6:3, 5:7 след малко повече от два часа и половина игра.

Британката, 49-ата в световната ранглиста, стартира добре и поведе с 4:1, след което на два пъти сервираше за първия сет при 5:4 и при 6:5, но допусна пробиви. В последвалия тайбрек Мария спечели последните три разигравания и поведе в резултата.

Уотсън реагира незабавно и взе аванс от 3:0 гейма във втората част, като този път успя да запази предимството си, за да изравни.

Британката започна солидно и в третия сет, като поведе с 4:1 с два пробива и се виждаше победителка, но 91-ата в свта германка взе следващите четири гейма, а при 6:5 реализира още един брейк, за да триумфира.