Балкан срази Черноморец за 13-а поредна победа

Отборът на Балкан (Ботевград) не се затрудни особено при гостуването си на Черноморец (Бургас), побеждавайки ги с крайното 77:94 (20:23, 16:26, 13:23, 28:22) в зала “Бойчо Брънзов”. Шампионите поеха инициативата още от първата секунда, записвайки 13-а поредна победа и общо 18-а от 19 мача в НБЛ.

Крис Минков и Дейшон Найт влязоха в мача силно и нанизаха 15 от общо 23-е точки за ботевградчани в първата четвърт, помагайки на отбора си да стигне до 6 точки преднина. Успешни стрелби на Русинов и Кендеров върнаха паритета при 17:17, но балканци отново взеха водачеството в края на периода - 23:20.

Балкан започна да доминира през втората четвърт, като разликата стигна 20 точки след добро включване на новото попълнение Божидар Аврамов. Черноморци все пак успяха да стопят известна част от разликата чрез успешни стрелби на Миленко Велкович, който завърши полувремето с 15 точки и 8 борби - 49:36 за Балкан след 20 минути игра.

Велкович и Русинов свалиха разликата на 7 точки, но ботевградчани не се впечатлиха и чрез успешни стрелби от далечно разстояние на Крис Минков и Михайло Секулович отново вдигнаха аванса си, този път до 19 точки преднина. Интригата се заличи напълно в края не третата част, след като Балкан поведе с 23 точки разлика - 72:49.

Четвъртата част предложи по-освободена игра от двата отбора, в тон с резултата. Новото попълнение на Балкан Денислав Вутев вкара шест от общо осемте си точки в тази четвърт, след като бе натрупал 3 лични нарушения в началото на мача, а ботевградчани се поздравиха с крайното 94:77.

Крис Минков поведе реализаторската листа за Балкан с 20 точки и 6/7 от тройката. Михайло Секулович записа “дабъл-дабъл” 17 точки и 10 борби от пейката, Дейшон Найт допълни с 15 точки, а капитанът Димитър Димитров и Марко Радонич добавиха по 11.

Михайло Велкович отново бе над всички за тима си с “дабъл-дабъл” 23 точки и 18 борби, Робърт Георгиев вкара 18 точки, докато Георги Кендеров и Симеон Русинов се отчетоха с по 13 точки.

В следващия кръг Балкан домакинства на Академик на 7 март, а Черноморец ще гостува в Самоков на Рилски Спортист на същата дата.