Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Три непоставени достигнаха до полуфиналите при жените в Акапулко

Три непоставени тенисистки достигнаха до полуфиналите на турнира на твърда настилка за жени в Акапулко, Мексико с награден фонд от 275 000 долара.

Представителката на домакините Рената Сарасуа, която е номер 270 в ранглистата на УТА, достигна до тази фаза след успех с 6:2, 3:6, 6:2 над словенката Тамара Зиданшек за час и 45 минути.

Сарасуа, която на старта победи водачката в основната схема Слоун Стивънс (САЩ), ще играе на полуфиналите със 17-годишната канадка Лейла Ани Фернандес. Шампионката за девойки от "Ролан Гарос" спечели с 6:3, 7:5 четвъртфиналния си мач срещу рускинята Анастасия Потапова.

В изцяло китайски четвъртфинал Сию Ван, която е номер 127 в света, се наложи над поставената под номер 6 в схемата Лин Чжу с 6:2, 6:2 за едва 63 минути игра.

Следващата съперничка на Ван е поставената под номер 7 в схемата Хедър Уотсън. Британката, която е най-високо ранкираната тенисистка, достигнала до полуфиналите, победи с 6:3, 1:6, 6:1 американката Кристина МакХейл.