Петра Квитова се класира за 1/4-финалите в Доха, Ашли Барти и Светлана Кузнецова продължават напред без игра

Шампионката от 2018 година Петра Квитова (Чехия) се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на твърди кортове в Доха (Катар) с награден фонд 2.9 милиона долара. Поставената под номер 8 в схемата Квитова победи Елена Остапенко (Латвия) с 6:2, 5:7, 6:1 за близо два часа игра. Чехкинята допусна четири пробива и загуби втория сет, но в третата част даде само гейм на съперничката си.

Водачката в схемата Ашли Барти (Австралия) и носителката на две титли от Големия шлем Светлана Кузнецова (Русия) продължават на четвъртфиналите без игра. Съперничката на Барти - Елена Рибакина се отказа от мача заради контузия в аддукторите, а противничката на Кузнецова - Аманда Анисимова от Русия е с вирусно заболяване.

Номер 9 в схемата Арина Сабаленка от Беларус елиминира Мария Сакари (Гърция) с 6:3, 6:0 за 53 минути. Китайката Сайсай Чжън победи седмата поставена Кики Бертенс (Нидерландия) с 3:6, 6:3, 6:4 за 2:10 часа. Китайката направи пробив в последния гейм на решаващия трети сет и затвори срещата с втория си мачбол. На четвъртфиналите Сайсай ще играе срещу Сабаленка.