Берое с лесна победа над Раковски в НВЛ-жени

Волейболистките на Берое (Стара Загора) записаха 8-а победа в НВЛ-жени, след като се наложиха като домакини над Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:22, 25:21, 25:17) в първия си мач от втория допълнителен турнир от първенството.

Старозагорки са 4-и във временното класиране с 8 победи, 6 загуби и 27 точки, а състезателките на Диян Боюклиев са 5-и с 6 победи, 10 загуби и 19 точки. Двата отбора ще се срещнат отново в сряда (19 февруари) пак в зала "Иван Вазов" в мач от редовния 11-и кръг на НВЛ-жени.

В първия гейм Раковски поведе от самото начало, като запази предимството си до 16:13. Впоследствие, Берое набра инерция и изравни. Ролите се размениха още няколко пъти и в крайна сметка излезе напред в резултата след 25:22. Втората част се разви идентично, но момичетата на Петър Дочев отново показаха силна воля и увеличиха аванса си след 25:21. В третия гейм играта бе равностойна до 10-та точка, след което домакините отново взеха превес и се поздравиха с крайната победа след 25:17 и 3:0.

Най-полезна за Берое бе Виолина Николова с 13 точки (6 блока!, 2 аса и 83% ефективност в атака), а Ваня Върбанова добави още 11 точки (1 блок, 1 ас, 38% ефективност в атака и 19% позитивно посрещане) за победата. За тима на Раковски Стиляна Чакърова приключи също 13 точки.