Берое с 5-и пореден успех в Източната група на Висшата лига

Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) постигнаха пети пореден успех в Източната група на второто ниво от волейболния шампионат при мъжете – Висшата лига. Воденият от Иван Тасев тим продължава да е водач в класирането, след като се наложи над Раковски 1964 (Севлиево) с 3:1 (25:16, 25:20, 22:25, 25:22) в двубой от 11-и кръг в зала "Иван Вазов" в града на липите.

Старозагорци имат в актива си 20 точки (8 успеха, 1 поражение), Раковски е седми с 5 точки (1 победа, 9 загуби)

Домакините бяха убедителни в първите две части, като поведоха лесно. В решителния трети гейм севлиевци взеха инициативата от самото начало и успяха да намалят пасива си. Четвъртата част започна равностойно, като на моменти Берое повеждаше и в крайна сметка се откъсна и спечели мача.

Тимът на Виктория Волей (Пловдив) се поздрави с втора поредна победа. Играчите на Атанас Митрев обърнаха и се наложиха над Царево с 3:1 (23:25, 25:5, 25:23, 25:20) в домакинска среща, изиграна в СОУ "Цар Симеон Велики" в града под тепетата.

"Викторианците" се изкачиха на втората позиция във временното класиране с 19 точки (6 успеха, 4 загуби), волейболистите от крайморския град са пети в таблицата с 11 точки (4 победи, 5 поражения)

Гостите стартираха с добра преднина, след което тя бе намалена от пловдивчани. Въпреки това състезателите на Царево затвориха частта с минимална преднина. В следващия гейм момчетата на Атанас Митрев започнаха ударно с 11:0, като оставиха противника на 5 точки.

Царевци поведоха и в третата част, но след това играта продължи точка за точка. Последва размяна на ролите и пловдивският отбор отново излезе напред. Последният гейм протече под диктовката на домакините и те постигнаха шеста победа.

Съставът на Локомотив (Пловдив) записа трета поредна победа, след като надигра като гост Черноморец (Бяла) с 3:0 (25:23, 25:21, 25:15).

В първата част на моменти двата тима бяха равностойни, но пловдивчани затвориха гейма с минимална преднина. Във втория гейм играта бе равностойна през по-голямата част от времето, Мартин Палийски и съотборниците му обаче отново излязоха напред. В третия гейм волейболистите на Георги Узунов бяха по-категорични и постигнаха чист успех. Локо е на четвърта позиция в таблицата със 17 точки и баланс 5:4, Черноморец е шести с 10 точки (3 победи, 7 загуби)