Съдийските полемики на Бетис - Барса

Победата на Барселона над Бетис снощи предизвика много дискусии с немалко спорни решения на съдията Санчес Мартинес. Още в третата минута Клеман Лангле препречи пътя на топката с ръка. Реферът правилно назначи дузпа след преглеждане на видеоповторението. Според съдийския анализатор на AS Итуралде Гонсалес арбитърът дори е трябвало да изгони френския защитник. Мнението на Гонсалес е изключение и повечето анализатори не виждат повече от жълт картон в тази ситуация.
В 38-ата минута Сержи Роберто рискува да бъде изгонен след нарушение в краката на Карлес Аленя. Първият жълт картон на Роберто беше кристален, след като каталунският футболист явно задържа с две ръце свой съперник. В 38-ата Роберто влезе остро в краката на Аленя, но реферът прецени, че няма картон и това предизвика редица дискусии.
Изравнителният гол на Серхио Бускетс за 2:2 също създаде дискусии. Останаха съмнения за нарушение в атака на Клеман Лангле. Реферът не разгледа детайлно ситуацията и побърза да даде край на първото полувреме. Третият гол на Барселона след удар на Лангле е редовен и няма нарушение в атака.
В 76-ата минута Набил Фекир беше изгонен с втори жълт картон след обидна реплика към съдията Санчес Мартинес. Реферът правилно не толерира циничното поведение на френското острие. В 90-ата минута Марк Бартра видимо задържа с две ръце Лионел Меси в наказателното поле на севилския тим. Незнайно защо реферът не видя дузпа и не получи сигнал от своите видеопомощници.