Националите на България до 12 г. отстъпиха на Чехия и се класираха втори на Европейската зимна купа

Националите на България до 12 г. (момчета) отстъпиха на домакините от Чехия с 1-2 победи във финала на турнира от Европейската зимна купа. Още вчера нашите момчета си осигуриха участие за финалите на най-добрите осем отбора в Европа от 14 до 16 февруари във Веска (Чехия). Така България за девети пореден цикъл класира отбор на финалите на европейски първенства, което се случва за първи път.

В предните си две срещи българчетата елиминираха Люксембург с 3-0 и Белгия с 2-1 победи.

В първата среща с Чехия Димитър Кисимов (ТК "Про спорт", София) отстъпи с 3:6, 3:6 на Матус Челепик. След това Иван Иванов (ТК "Супер Спорт", Варна) загуби в драматичен мач със 7:6 (5), 3:6, 3:6 от Ян Растича. Нашите спечелиха служебно срещата по двойки.

България се представи на турнира в състав Иван Иванов (ТК "Супер Спорт", Варна), Димитър Кисимов (ТК "Про спорт", София) и Виторио Станков (ТК "Левски", София) с треньор Робърт Сократов.