Славия с драматична победа над Раковски в НВЛ-жени

Волейболистките на Славия записаха едва 3-а победа в НВЛ-жени, след като се наложиха като домакини над Раковски (Димитровград) с 3:2 (25:21, 23:25, 24:26, 25:18, 15:11) в мач от 9-ия кръг, игран този следобед в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

По този начин "белите" са 7-и във временното класиране с 10 точки след 3 победи и 9 загуби, докато състезателките на Диян Боюклиев са 6-и с 13 точки след 4 победи и 8 загуби. В следващия 10-и кръг Славия среща шампиона Марица (Пловдив), а Раковски приема Левски. И двете срещи са в събота (8 февруари).

Домакините от Славия доминираха в първия гейм и го спечелиха лесно след 25:21. Във втората част Раковски контролираше играта от самото начало и изравни резултата след 25:23. Впоследствие момичетата на Иван Димитров започнаха добре в третия гейм, като поддържаха темпото до самия край. В ключовите моменти, обаче, изпуснаха инициативата и позволиха преднината им да бъде стопена и Раковски обърна в своя полза и поведе след 26:24.

Възходящата линия на Раковски продължи и в четвъртия гейм, но след 9-ата точка славистките поеха нещата в свои ръце. До края те не срещнаха повече проблеми и мачът влезе в тайбрек след 25:18. Там "белите" стартираха ударно с 6:1. Постепенно Раковски ги настигна и се стигна до равенство, след което играта продължи точка за точка. Ситуацията не се запази за дълго и след силна серия на домакините от Славия те спечелиха след 15:11 и 3:2.