В мач с 211 точки: Черно море води дълго, но радостта бе за Черноморец

Черноморец спечели морското дерби на НБЛ срещу Черно море Тича. Двата тима имаха нужда от продължение, за да излъчат победител в зала “Бойчо Брънзов” в Бургас, където редовните 40 минути завършиха при равен резултат - 89:89. В допълнителното време домакините успяха да изковат успеха и да триумфират над варненските си съперници след 107:104 и една от най-резултатните срещи през сезона досега.

Двата тима бяха изключително равностойни, като след една четвърт гостите имаха крехка преднина от три точки - 16:19. Те останаха начело в резултата и през цялата втора част, приближавайки разликата до 10 точки в един момент, но на полувремето дистанцията остана непроменена - 38:41.

Шест поредни точки за 44:41 изстреляха “акулите” напред в резултата, но “моряците” бързо си върнаха водачеството и след своя серия от 6-0 поведоха, за да останат начело и след края на този период, макар и само с точка при 66:67. Сценарият на финалните 10 бе горе-долу сходен, като гостите бяха лидер в голяма част от тази четвърт, а три минути преди нейния край водеха с 81:85. Играчите на Йордан Колев все пак намериха начин да запазят надеждата жива, а тройка на Роберт Георгиев фиксира 89:89 минтуа преди сирената.

Така завършиха и редовните 40 минути, като Коча Йовович на два пъти пропусна да донесе успеха на варненци със стрелби от тройката в заключителните 44 секунди.

Светкавична серия от 5-0 в полза на Черноморец даде на местния отбор водачеството и бургазлии не го изпуснаха до самия край. Симеон Илиев вкара тройка за 105:104, запазвайки искрица вяра за своя отбор 26 секунди преди изтичането на времето, но в крайна сметка Черноморец надделя със 107:104.