Леверкузен спечели най-лесните си 3 точки

Отборът на Байер (Леверкузен) надви Падерборн 07 с 4:1 като гост в последния двубой от 18-ия кръг на Бундеслигата и продължава да заема шеста позиция в класирането - само на 2 точки от място в зона “Шампионска лига”. Подписалият нов договор наставник Петер Бос не допусна подценяване сред футболистите си и те отказаха противника с три гола в рамките на 25 минути през първото полувреме.

Кевин Фоланд заби две бързи попадения в 11-ата и 14-ата минути, а в 36-ата точен беше и Юлиан Баумгартлингер.
Привлеченият тази зима от Норич нападател Денис Сърбени даде някакви надежди на домакините с гол в 51-вата минута, но скромният тим нямаше сили за обрат.

В 75-ата Кай Хавертц покачи на 4:1, а освен това вратарят на “07” “извади” още няколко опасни топки.

Падерборн остава на последно място, като вече записа 12 загуби. И все пак евентуалното спасение не е невъзможно, защото 16-ият е само на 5 точки.