Атлетико получи два шамара и не отговори (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид загуби с 0:2 при гостуването си на Ейбар в двубой от 20-ия кръг на Ла Лига. Естебан Бургоас (11) и Еду Експозито (90) вкараха за баския тим. Момчетата на Диего Симеоне прекъснаха серия от три поредни победи в шампионата.

Баските започнаха по-активно. В петата минута Ян Облак спаси, след като Педро Леон центрира, никой не игра с топката и тя беше доста коварна. В 11-ата домакините изпълниха корнер, Серхи Енрик отклони на първа греда към далечната, където Естебан Бургос засече от непосредствена близост. Страничният рефер беше вдигнал флага за засада, но повторенията ни убедиха, че няма как да има засада. След консултация арбитърът зачете гола - 1:0.

В 23-ата Такаши Инуи беше оставен сам на втора греда, но Санти Ариас беше заел добра позиция и блокира удара. Гостите от “Wanda Metropolitano” създадоха великолеона възможност две минути по-късно. Витоло центрира отляво, а Анхел Корея не се оказа подготвен от чиста позиция. В 45-ата Марко Дмитрович се намеси пред нов шанс за Корея.

В 55-ата Витоло чудесно изведе Жоао Феликс, който обаче си пое по ужасен начин и пропусна да изскочи сам срещу вратаря. "Рохибланкос" натиснаха след почивката в търсене на изравнителен гол. В 69-ата минута Саул центрира, Алваро Мората стреля с глава, ала не затрудни вратаря на "синьо-червените". В 85-ата Еду Експозито отправи атрактивен удар в от въздуха от 18 метра - Облак плонжира и изби. В 90-ата Експозито вкара за крайнот 2:0 със силен удар от 17 метра, при който топката премина между куп крака и влетя в мрежата.