Кемба Уокър се завърна, но бе изгонен при загуба на Бостън от Сан Антонио

Сан Антонио Спърс се наложи над Бостън като гост със 129:114 с 30 точки на ДеМар ДеРоузан. Спърс вкараха 22 от първите 25 точки в началото на второто полувреме и по всякакъв начин успяха да удържат преднината си.

За домакините от Бостън след три мача отсъствие заради вирус се завърна Кемба Уокър, който обаче напусна мача заради техническо нарушение. Публиката на Бостън пък в третата част се ядоса на гостите и към пейката им полетяха пълни бутилки и чаши, но нито един от седящите не беше ударен. Мачът обаче беше прекъснат, за да бъде почистено и това наруши ритъма повече на Бостън, отколкото на Сан Антонио.

Лони Уокър IV вкара 19 точки за Сан Антонио, а Гордън Хейуърд остана с 18 за Бостън, Джейлън Браун добави 16.

Селтикс загубиха за втори пореден път, но остават на върха в Атлантическата дивизия с 25/10. Сан Антонио е 3-и с 16/20 на Югозапад.

Преследвачът на Бостън в Атлантическата дивизия - Торонто, победи със 112:110 Шарлът след продължение като гост и вече има 25 победи и 13 поражения.

Серж Ибака вкара два наказателни удара 5.1 секунди преди края и завърши с 23 точки и 11 борби за гостите от Торонто. Терънс Дейвис добави 23 и 11 овладени топки, О Джи Анънби вкара 19, а Кайл Лоури е с 15 и 9 асистенции.

Тери Розиър завърши за домакините от Северна Каролина с 27 точки, но опитът му за тройка със сирената на продълженията беше неуспешен. Майлс Бриджис прибави 26 точки и 9 борби, а Шарлът има 25 поражения от 40 мача от началото на сезона.

Янис Адетокумбо завърши с 10 точки и 12 борби за успеха на Милуоки със 107:88 над Гордън Стейт. Крис Мидълтън прибави 21 пункта, 7 борби и 6 асистенции за 33-ата победа на Милуоки през сезона, което ги прави абсолютен фаворит на Изток.