Пропусната дузпа провали Севиля в Никозия (видео)

Севиля допусна единствената си загуба в група "А" на Лига Европа в последния кръг в гостуването си на АПОЕЛ (Никозия). Срещата бе без значение и за двата тима, които си бяха осигурили участие на 1/16-финала. Кипърците все пак постигнаха успех за престиж с 1:0 и развалиха перфектната серия на испанците, които до момента имаха 5 победи от 5 мача.

Севиля можеше да поведе в 56-ата минута, когато получи дузпа в своя полза, но Мунас Дабур пропусна от бялата точка.

Само пет минути по-късно АПОЕЛ стигна до гол. При едно центриране от корнер Савич се извиси и с глава порази вратата за 1:0.

В другия мач от групата Карабах и Дюделанж направиха равенство 1:1. Българинът Симеон Славчев отново не бе в групата на домакините.

След изиграването на мачовете от последния кръг Севиля завършва като победител в групата с 15 точки, АПОЕЛ е втори с 10 точки, Карабах остава на 3-ото място с 5 точки, а Дюделанж остава последен с 4 точки.

АПОEЛ - Севиля 1:0

1:0 Савич (61)

Карабах - Дюделанж 1:1