Берое и Монтана записаха победи в Адриатическата лига

Защитаващият титлата си отбор на Берое постигна седма победа в Адриатическата лига по баскетбол при жените.

В среща от осмия кръг на редовния сезон старозагорки се наложиха у дома над босненския Бановичи със 107:68 (30:19, 29:10, 29:14, 19:25).

Домакините нямаха никакви трудности по пътя към победата и спечелиха категорично всяка една от първите три четвърти.

Най-резултатна за Берое бе Теодора Динева с 26 точки. Още 15 прибави Адиджа Адамс, а опитната Жаклин Златанова остана с 14 точки и 12 борби. За Бановичи Ирена Вранчич реализира 17 точки.

Впечатляваща победа постигна и шампионът на България Монтана 2003, който се наложи като домакин над непобедения до момента състав на Цинкарна Целе (Словения) с 84:79 (17:26, 18:23, 22:13, 27:17).

Баскетболистките на Стефан Михайлов изоставаха с двуцефрена разлика на полувремето, но с много силна игра след почивката успяха да обърнат хода на мача.

Тина Требец бе над всички за Монтана с 35 точки. 13 прибави Христина Иванова, а с 12 точки и 14 асистенции приключи Матеа Тавич.

За Цинкарна Паулина Херслер и Андреона Кийс вкараха по 21 точки.

В класирането след първите осем кръга водят Монтана, Берое и Цинкарна с баланс от по 7 победи и 1 загуба.