Добруджа с категорична победа над Дея за Купата

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) се класираха за финалите на турнира за Купата на България, след като записаха категорична победа над Дея Спорт (Бургас) в 3-ия кръг на надпреварата.

Добричлии надиграха без проблеми като гости съперника си с 3:0 (25:17, 25:17, 25:15) в мач, игран тази вечер в зала "Младост" и си осигуриха място на финалите през януари. Воденият от Пламен Великов тим диктуваше играта на терена и през трите гейма и спечели безпроблемно срещата само за 64 минути.

По този начин вече са ясни 7 от 8-те участници във финалния турнир. Утре (5 декември) ще се изиграе последният мач от 3-ия кръг между Звездец (Горна Малина) и Дунав (Русе).

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 0:3 (17:25, 17:25, 15:25)
ДЕЯ СПОРТ: Антон Станчев, Георги Петров, Андрей Николов, Виктор Василев, Манол Кайков, Ивайло Станков - Иван Дунков-либеро (Стоян Златев, Тодор Топалов, Кристиян Стоянов)
Старши треньор: ВЕСЕЛА БРАТОЕВА
ДОБРУДЖА 07: Иван Станев, Жулиен Георгиев, Димитър Маринков, Пламен Шекерджиев, Александър Кордев, Светослав Арнаудов - Николай Тодоров-либеро (Йордан Пеев, Иван Петров, Алекс Николов)
Старши треньор: ПЛАМЕН ВЕЛИКОВ.