СПАЛ помете Лече, Сасуоло отпадна от втородивизионен тим за Купата на Италия

СПАЛ постигна гръмка победа с 5:1 над Лече на 1/16-финалите за Купата на Италия. Домакините изиграха един от най-силните си мачове от началото на сезона и без проблем продължават напред.

СПАЛ Реши всичко още през първото полувреме, кгато вкара четири от петте си гола в мача чрез Игор в 18-ата, Алберто Палоски в 24-ата, Алесандро Мурджа в 31-ата и Тиаго Чионек в 45-ата минута. Джани Имбюла върна едно попадение за гостите в 55-ата минута, но Серджо Флокари оформи крайното 5:1 в 84-ата минута.

В друга среща от този етап на турнира Перуджа поднесе малка сензация, отстранявайки елитния Сасуоло и то като гост с победа с 2:1. Мазоки (10) и Николуси (17) дадоха преднина на гостите през първата част, а Бурабия (84) върна един гол за Сасуоло, но бе твърде късно за обрат.

В следващия кръг СПАЛ ще играе с Милан. Перуджа пък ще гостува на Наполи.