Велев и Димитров не издържаха срещу лидера в Румъния

Отборът на Сепси бе на крачка от това да измъкне равенство в гостуването си на лидера в първенството на Румъния ЧФР Клуж. Срещата бе от междинния 19-и кръг в Лига 1. С българите Стефан Велев и Ради Димитров в състава си гостите удържаха нулевото реми до 87-ата минута, когато се пропукаха и в крайна сметка загубиха с 0:1.

Единственият гол в срещата бе дело на Винисиус, който получи центриране в наказателното поле, отскубна се от защитата и с глава простреля вратата за 1:0.

Велев остана на терена пълни 90 минути, докато Димитров получи жълт картон през първото полувреме и бе заменен в 88-ата минута от Чичер.

След тази победа ЧФР клуж остава начео в класирането с 38 точки и мач повече от преследвача Астра (Гюргево), който е с 34 точки. Сепси пък се намира на 10-ата позиция в таблицата с 19 точки.