Майнц нанесе трета поредна загуба на Айнтрахт

В последния мач от 13-ия кръг в Бундеслигата Майнц 05 се наложи над Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1. Това беше трето поредно поражение за "орлите", които по традиция играят много трудно в Майнц и вече имат 7 поражения в последните си 12 визити на този съперник, като не са спечелили нито веднъж.

Мартин Хинтерегер даде аванс на Айнтрахт в 34-ата минута, но малко преди почивката Доминик Коор получи червен картон и численото предимство помогна на Майнц за обрата. Резултата изравни Карим Онисиво в 50-ата минута, а в 69-ата Адам Салай откри головата си сметка за сезона и осигури трите точки на домакините.

В началните минути Айнтрахт стоеше по-добре на терена, а Коор беше близо до гола с красив изстрел от воле. Героят от победата над Арсенал в Лига Европа Дайчи Камада също застраши вратата на Робин Центнер. В 38-ата минута след хубав пробив на Джибрил Соу и грешка в защитата на домакините, топката стигна до Хинтерегер, който вкара 4-ия си гол през кампанията - повече от всеки друг защитник в германския елит.

В самия край на полувремето Коор повали като последен в отбраната Левин Йозтунали и заслужи директен червен картон. Майнц веднага се настани в противниковата половина и през втората част доминираше. В 50-ата минута след шут на Джери Сейнт Жуст топката се отклони от Онисиво и влетя в мрежата за 1:1. Последва важна намеса на Хинтерегер, който изби пред самата голлиния и съхрани равенството.

Салай пропусна очи в очи с Фредерик Рьонов, но се реабилитира в 69-ата минута, когато здравата му физика му помогна да си създаде позиция в наказателното поле и да вкара първия си гол за Майнц в Бундеслигата от 30 март 2013 година.

Домакините вече са 12-и в класирането с 15 точки, а Айнтрахт има 17 и остана на 10-о място в таблицата.