БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Алекс Колев заменен при инфарктен обрат на Ракув

Отборът на Ракув записа инфарктна победа с 2:1 над Ягиелония в домакинството си от 17-ия кръг на полската Екстракласа. Българският нападател Алекс Колев започна като титуляр за домакините, но бе заменен в 69-ата минута от Мусолик.

Мачът не започна добре за Ракув. В 28-ата минута Ягиелония откри резултата с гол на Бида.

През второто полувреме обаче домакините направиха пълен обрат. В 65-ата минута Войчички си отбеляза автогол за 1:1, а в 95-ата минута резервата Мусолик се оказа героят за своя тим, вкарвайки за крайното 2:1.

С тази победа Ракув събра актив от 22 точки и излезе на 11-ата позиция в класирането. Ягиелония пък остава с 26 точки на 8-ата позиция.