Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Драма в центъра на София - ЦСКА 1948 се спаси от грандиозен провал с два гола в продължението

Един от кандидатите за елита - ЦСКА 1948 допусна грешна стъпка в борбата си със Септември за директна промоция в efbet Лига. “Червените” обаче се спасиха от грандиозна издънка на стадион “Васил Левски”, след като губеха с 0:2 от Лудогорец 2 до 90-ата минута, но с две късни попадения домакините се добраха до точката.

76 ЦСКА 1948 - Лудогорец 2

През първата част ЦСКА 1948 имаше превъзходство, но така и не успя да го материализира в попадения във вратата на Валдислав Стоянов. След почивката гостите се възползваха от две отлични контраатаки и стигнаха до аванс от два гола. Димитър Митков откри в 57-ата минута, а четири минути по-късно отново той удвои. Натискът на домакините даде резултат едва след 90-ата минута. Първо Борис Тютюков намали след центриране на Сашо Александров, а малко по-късно Венцислав Василев изравни с хубав удар от 25 метра. В последните секунди тимът от София опита да постигне и пълен обрат, но стигна само до ъглов удар.

Така след грешката си днес ЦСКА 1948 вече изостава на три точки от лидера Септември. Тимът от Драгалевци има 40 точки, а “червените” - 37. Дубълът на Лудогорец пък остава на 13-а позиция с 14 точки.

ЦСКА 1948 – Лудогорец II 2:2