Сан Хосе бие Айлендърс след продължение, но върви в график за рекорди

Лоугън Кутюр се разписа в продължението за победата на Сан Хосе с 2:1 у дома над Ню Йорк Айлендърс в двубой от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Кутюр, който се разписа 2.30 минути след началото на добавената част, вкарва решително попадение във втори пореден двубой.

Победата е осма в полза на Шаркс в последните девет срещи на тима от Калифорния. Маркус Сьоренсен също се разписа в полза на победителите, а вратарят Мартин Джонус спаси 27 удара за Сан Хосе. Отборът на Шаркс изравни рекорд в НХЛ от 43 поредни победи в мачове, в които е допуснал по-малко от две попадения във вратата си.

Серията от победи с по само един или нито един инкасиран гол започна на 10 март 2018. До момента върховото постижение принадлежеше единствено на Питсбърг. То е регистрирано между 21 февруари 2012 година и 17 октомври 2013 година. Кейси Сизикас беше точен в полза на Ню Йорк, а вратарят Семьон Варламов се отличи с 27 спасявания.