Генчев: Имаме шампионски манталитет, Локо (Пд) се доближава до ЦСКА (Москва)

Наставникът на Лудогорец Станислав Генчев даде мнението си след успеха с 2:1 над Локомотив (Пловдив) в дербито на efbet Лига. Специалистът остана доволен от това, което показаха "орлите" през второто полувреме.

86 Лудогорец - Локомотив (Пловдив)
"Труден двубой за нашия отбор, през първото полувреме изпитвахме доста затрудения, можеше да не се приберем с аванс, а напротив. След почивката поехме изцяло контрола върху мача, създадохме доста положения. Допускахме елементарни грешки, губехме топката в нашата половина, трябваше да избягваме вкарването на топката в средата на терена, където Локомотив насисташе играта. Паузата в шампионата ни се отрази добре, вижда се настроението в играта на футболистите. Те намериха сили да обърнат резултата, създадоха положения, това говори за манталитет на шампиони.
Локомотив играе атакуващо, имат доста класни футболисти в атака, днес зрителите спечелиха. Всяка една победа е важна, особено срещу отбор като Локомотив. Те нямаха загуба от август, ако не греша. Доближават се като система и характеристики до ЦСКА (Москва). Нашата цел е да спечелим шампионската титла, първенството е още в средата, надявам се до края на шампионата да спечелим всичките си мачове. Лесно няма, лесно е вкъщи пред телевизора. Това са шампионски победи, които са сладки и дават насока за работа", каза Генчев.