Марек разби Дунав в Суперлигата (статистика)

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) записаха 4-а победа в Суперлигата на България, след като буквално отнесоха като домакини Дунав (Русе) с 3:0 (25:17, 25:17, 25:19) в мач от 7-ия кръг, игран тази вечер пред около 300 зрители в зала "Спортна".

По този начин Марек остана на 5-о място в класирането с 4 победи, 3 загуби и 12 точки. Русенци пък са 7-и също с 4 победи и 3 загуби, но с 11 точки, колкото има и 6-ия Левски. В следващия 8-и кръг дупничани гостуват на Пирин (Разлог) в дербито на Югозапада, а Дунав е домакин на Левски. Двубоите са съответно в петък (29 ноември) от 18,00 часа и в събота (30 ноември) също от 18,00 часа.

Домакините от Марек стартираха силно в първия гейм, като оформиха стабилна преднина и я запазиха до края - 25:17. Втората част започна равностойно, след което играчите на Данаил Милушев взеха инициативата. Дупничани успяха да настигнат Дунав след силни атаки на Борислав Апостолов и Златан Йорданов. Ролите се размениха за кратко, но все пак момчетата на Виктор Карагьозов доминираха и поведоха с 2:0 след ново 25:17. Третата част бе изцяло под диктовката на Марек и победата бе факт след малко повече от час игра след 25:19 и 3:0.

Най-полезни за Марек станаха Златан Йорданов (2 аса, 54% ефективност в атака и 55% позитивно посрещане) и опитният ветеран Костадин Стойков (44% ефективност в атака) с 9 и 8 точки за победата. За отбора на Дунав Ангел Павлов приключи също с 8 точки.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ДУНАВ (РУСЕ) 3:0 (25:17, 25:17, 25:19)
МАРЕК: Светослав Станков 1, Костадин Стойков 8, Златан Йорданов 9, Яни Георгиев 7, Павел Душков 4, Борислав Апостолов 7 - Владислав Иванов-либеро (Светослав Иванов 5, Петър Христосков 1, Любомир Янков 1, Чоно Пенчев 5)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ
ДУНАВ: Виктор Костадинов, Данаил Милушев 7, Ангел Павлов 8, Леон Тончев 6, Мартин Кръстев 2, Петър Бъчваров 5 - Симеон Добрев-либеро (Цанко Цанков 4, Владимир Христов 4, Стефан Стоянов)
Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ.