Брок Нелсън удължи рекордната точкова серия на Айлендърс

С втория си гол в мача 44 секунди преди края на продължението Брок Нелсън донесе победата на Ню Йорк Айлендърс с 4:3 над гостуващия Питсбърг Пингуинс в мач от поредния кръг в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

По този начин "островитяните" записаха пета поредна победа и 16-и пореден мач с поне една спечелена точка, като така поставиха клубен рекорд.

Двата отбора изиграха много равностоен мач, като всяка една от редовните 20-минутни третини завършваше при резултат 1:1.

Евгени Малкин и Брайън Ръст на два пъти извеждаха Питсбърг напред в резултата в първата и втората част, но Айлендърс изравняваха чрез Скот Мейфилд и Антони Бьовилие.

В 16-ата минута на третия период домакините поведоха за първи път чрез Нелсън, но едва 30 секунди преди изтичането на редовното време Патрик Хорнквист изравни за 3:3 и прати мача в продължение. В него герой отново бе Нелсън, който вкара победен гол срещу "пингвините" и във вторник вечер.