Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Белгия разнищи Русия като гост и си осигури първото място в групата (видео)

Отборът на Белгия записа поредна безпощадна победа в евроквалификациите, след като разгроми Русия с 4:1 като гост. Над всички беше звездата на Реал Мадрид Еден Азар, който се отчете с два гола и една асистенция.

Още до почивката “червените дяволи” водеха с три гола преднина. В 19-ата капитанът на тима подаде на по-малкия си брат Торган Азар, който с мощен удар откри резултата в мача. В 33-ата именно Еден Азар удвои преднината на гостите с шут от границата на наказателното поле. В 40-ата той се разписа за втори път тази вечер, след като Кевин Де Бройне му асистира пред погледа на излезлия да ги пресрещне противников вратар. В 72-ата Ромелу Лукаку също добави името си сред голмайсторите с далечен изстрел по земя. Все пак “Сборная” стигна до почетно попадение в 79-ата минута, дело на Георгий Джикая, който направи успешна добавка при избит удар с глава на резервата Далер Кузяев след изпълнение на корнер.

Така кръг преди края на евроквалификациите, с 9 победи от 9 мача и голова разлика 34:2, Белгия си осигури първото място в група I с актив от 27 точки. Русия пък ще завърши на втората позиция, тъй като има 21 пункта, което е с 9 повече от тези на третия Шотландия.