А1 Академик победи Ямбол

Отборът на А1 Академик (София) записа победа в двубоя си от VII кръг на редовния сезон в Националната Баскетблна Лига, след като се наложи при визитата си на Ямбол с 84:83 (19:23; 28:21; 14:20; 23:19).

Николай Грозев беше най-резултатен за столичани – 18 точки, а Александър Милов добави 15 точки за успеха.

Александър Матушев вкара 22 точки за домакините, а Петър Вукович завърши с двойни показатели – 19 точки и 12 борби.

Ситуацията на терена през първото полувреме на двубоя бе сравнително равностойна, като двата отбора си размениха по една четвърт, а с малко повече късмет почивката дойде при 47:44 в полза на младите „студенти“.

Ямболии се вдигнаха в началото на второто полувреме, като бързо стопиха изоставането си и на свой ред отвориха минимална преднина след 30 минути игра – 64:61, но в заключителната четвърт баскетболистите на А1 Академик отново си върнаха лидерската позиция, като този път задържаха минималната разлика и стигнаха до победата – 84:83.