Томова се класира на четвъртфинал в Тайван, Шиникова допусна обрат

Виктория Томова се класира на четвъртфиналите на турнира от сериите 125К на WТА в Тайпе (Тайван). Поставената под номер 8 българка победи представителката на домакините Я Йи Ян с 6:4, 6:2 за 1 час и 23 минути игра. За място на полуфиналите Томова ще играе срещу световната номер 210 Далила Якупович от Словения. Българката спечели с тайбрек в третия сет единствената среща помежду им, която беше миналата година в Хонконг.

Двубоят започна с ранна размяна на пробиви. Вики изостана с пробив при 2:4, но спечели следващите четири гейма за 6:4. Във втората част Томова стигна първа до пробив за 2:1. До края българката постигна още един брейк и затвори мача с 6:2.

Другата българка в схемата Изабелла Шиникова отпадна на осминафиналите. Тя загуби само един гейм в първия сет срещу Киока Окамура от Япония, но допусна обрат и отстъпи с 6:1, 2:6, 4:6. Софиянката си тръгва с 15 точки за световната ранглиста, където е №166, както и 2000 долара от наградния фонд.