Бетис се върна на верния път с труден успех над Селта

Бетис се върна на победния път, постигайки труден успех с 2:1 в домакинството си на Селта от междинния 11 кръг в Примера дивисион. Така севилци спряха серията си от 4 поредни мача без победа на сметката си и в същото време нанесоха трето поредно поражение на тима от Виго. Успехът е още по-ценен за домакините на "Бенито Вийямарин", защото бе постигнат срещу пряк конкурент в битката за оцеляване.

Срещата започна добре за Бетис, който поведе още в 8-ата минута. Тогава Серхио Каналес напредна отляво и центрира по земя, топката се чукна в крака на Борха Иглесиас, за да стигне до Емерсон Жуниор, който с мощен удар я заби във вратата за 1:0.

В 70-ата минута обаче гостите получиха дузпа за игра с ръка на защитник в наказателното поле и Яго Аспас вкара от бялата точка за 1:1.

Бетис все пак се добра до успеха в допълнителното време на мача. Тогава при едно изпълнение на фаул се стигна до разбъркване в пеналта, Набил Фекир се оказа най-съобразителен и с добре насочен удар не остави шансове на вратаря за крайното 2:1.

Така Бетис се измъкна от опасната зона и вече е на 15-ата позиция в таблицата с 12 точки. Селта пък заема 18-ото място с 9 спечелени точки.