Цонга с първа победа на "Мастърс" от 2017 година насам

Французинът Жо-Вилфрид Цонга постигна първата си победа на турнир от сериите "Мастърс" 1000 от май 2017 година насам, след като в Париж спечели срещу руснака Андрей Рубльов с 4:6, 7:5, 6:4.

Цонга, който е шампион в турнира във френската столица за 2008 година, записа 47 печеливши удара в двубоя и показа много агресивна игра във втория и третия сет, за да направи пълен обрат и да се класира за втория кръг.

Там негов съперник ще бъде италианецът Матео Беретини, който е съвсем близо до класиране за финалния турнир на АТП в Лондон от 10 до 17 ноември.

В другия мач от вечерната сесия в Париж домакините отново имаха повод за радост, тъй като Адриан Манарино победи норвежеца Каспер Рууд с 6:4, 6:2 за 73 минути игра.

Съперник на участващия с "уайлд кард" Манарино в следващия кръг ще бъде поставеният под номер 2 в схемата испанец Рафаел Надал.