Парма удължи агонията на Дженоа с разгром (видео)

Отборът на Парма постигна разгромна победа с 5:1 при домакинството си на Дженоа в двубой от 8-ия кръг на Серия “А”. Над всички беше нападателят Андреас Корнелиус, който се отчете с хеттрик, след като влезе на терена като резерва още в 12-ата минута.

Домакините откриха резултата в 38-ата минута чрез Юрай Куцка. След това настъпи и моментът на Корнелиус, който набързо вкара три гола в тяхна полза. Първият от тях дойде в 42-ата минута, когато датчанинът засече центриране от пряк свободен удар. В добавеното време на първата част отново той с воле покачи резултата до 3:0. Нападателят оформи своя хеттрик още в 50-ата минута с прецизен удар от границата на наказателното поле. Две минути след това Андреа Пинамонти вкара почетното попадение за “грифоните”. В 79-ата минута резервата Петер Анкерсен се опита да върне топката на своя вратар, но Деян Кулушевски пръв стигна до нея, след което оформи крайното 5:1.

С днешния си успех Парма събра 12 точки и се изкачи на 8-ото място в Серия “А”. Дженоа пък е предпоследен в таблицата, след като няма победа в седем поредни мача.