Майкъл Иванов спечели убедително в клас МХ2 на републиканския шампионат в Айтос

Един от най-обещаващите български пилоти по мотокрос Майкъл Иванов (НСА Моторспорт, КТМ) спечели безпроблемно победата в клас МХ2 от осмия кръг на републиканския шампионат, чийто домакин през уикенда бе град Айтос. Състезанията се проведоха пред десетина хиляди зрители, които видяха здрави битки между 78 пилоти от 16 мотоклуба.

Класовете МХ 2 и МХ 1 караха заедно, но с отделни класирания за шампионата. Майкъл Иванов победи всички със сериозен аванс и закономерно стъпи на върха за награждаването в МХ2. След него останаха Хакан Халми (44 т, Севлиево 2004, КТМ) и Николай Малинов (40 т, Мотоспорт Варна, КТМ). В МХ1 Любомир Васев (НСА моторспорт, Ямаха) прибави 50 точки към актива си с две първи места, а втори и трети останаха Стефан Нейчев (44 т, Еър макс рейсинг, Ямаха) и Ивелин Манев (40 т, М6 Ямаха рейсинг, Ямаха). При най-малките в клас МХ65 победата и в двата манша заслужи Мирослав Димитров( 50 т, Марица рейсинг тим, КТМ).

В МХ85 пък двойна победа записа Християн Георгиев (Пловдив мотор спорт, КТМ). Завърналият се след няколко годишна пауза от състезанията по мотокрос Николай Йовчев (50 т, Еър макс рейсинг, Хонда) записа две победи в маншовете в МХ.

Мото спорт Варна спечели отборната купа за сезона в клас "юноши" (МХ65, МХ85, МХ2 джуниър) с 12 т. Втори са момчетата от М6 Ямаха рейсинг с 31 точки, а трети - НСА Моторспорт- 38т.

С голямата шампионска купа в клас "мъже" (МХ1, МХ2, МХ и МХ40) си тръгнаха НСА Моторспорт, които приключиха днешните състезания с 8 точки. Еър макс рейсинг взеха купата за второто място с 19 точки, М6 Ямаха рейсинг са трети за 2019-а с 26 точки. Следващият 9-и кръг от календара на БФМ е на 9-и и 10-и ноември на "Зелен дол", Благоевград.