Две пропуснати дузпи провалиха Арсенал срещу Сочи

Отборите на Арсенал (Тула) и Сочи не излъчиха победител в мача помежду си от 13-ия кръг на Премиер лигата на Русия. Двубоят завърши 1:1, като домакините трябва много да съжаляват, че не взеха трите точки. Те получиха три дузпи в хода на мача, но пропуснаха две от тях. Българинът Георги Костадинов този път остана на пейката и не влезе в игра.

Сочи поведе още в 6-ата минута с гол на Андрей Мостовой, който завърши хубава контраатака на своя тим с удар по земя. В 27-ата минута Арсенал получи дузпа за нарушение на Фьодор Кудряшов срещу Александър Ломовицкий, но ударът на Евгений Луценко бе спасен от вратаря Сослан Джанаев.
В 43-ата минута съдията за втори път посочи бялата точка в полза на домакините, този път след намесата на ВАР, след като Мостовой препъна набралия скорост Ломовицкий. В този случай потърпевшият застана зад топката и бе точен за 1:1.

В 54-ата минута Арсенал получи и трета дузпа. Кирил Комбаров бе настъпен и падна на границата на наказателното поле. Ситуацията отново бе изгледана чрез ВАР и съдията отново реши, че има основания да отсъди 11-метров удар. Отново Ломовицкий получи шанс да отбележи от бялата точка, но този път изстрелът му бе спасен от Джанаев и резултатът остана непроменен.

В 64-ата минута Сочи остана в намален състав, след като Кудряшов получи втори жълт и червен картон. Дори и с числено предимство обаче Арсенал не намери начин да стигне до победата в оставащите минути и разочарова своите привърженици.

Така Арсенал е в серия от 6 поредни мача без победа и заема 10-ото място с 15 точки. Сочи пък спечели ценна точка и се намира на 13-ата позиция с 13 точки.