Дортмунд надви Гладбах и класирането в Германия стана още по-интересно (видео)

Борусия (Дортмунд) записа ключова победа в битката за челните позиции в Бундеслигата, след като надви с 1:0 лидера Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 8-ия кръг. Марко Ройс реализира единствения гол на “Сигнал Идуна Парк” в 58-ата минута. Независимо че загуби, Гладбах остава начело заради по-добрата си голова разлика от Волфсбург, а “жълто-черните” са четвърти само с точка по-малко. Ако в неделя Шалке 04 надиграе Хофенхайм като гост, ще оглави класирането. Любопитното е, че първите 9 тима са разпределени в рамките на едва 2 пункта.

Дортмунд се представи много силно и вкара още две попадения, но те не бяха зачетени заради засади, като и в двата случая ВАР се намеси правилно.

Треньорът на домакините Люсиен Фавър прибегна до интересни рокади в състава си. Джейдън Санчо не игра заради наказание от клуба, а вместо него напред по крилото действаше бранителят Ашраф Хакими. Мануел Аканжи изпълняваше ролята на десен бек, а неговото място в центъра на защитата зае Юлиан Вайгъл, който по принцип е халф. Капитанът Ройс и Юлиан Брант си разменяха ролята на централен нападател и се представиха отлично.

Другата Борусия не изневери на стила си и заложи в атака едновременно на Аласан Плеа, Маркус Тюрам и Брийл Емболо. Последният обаче пропусна две много добри положения, като при едното беше излязъл сам срещу вратаря.

Двата отбора си размениха по няколко чисти възможности, като перфектни намеси показаха вратарите Роман Бюрки и Ян Зомер.

В 33-ата Торган Азар вкара с топовен шут, но голът не беше признат заради засада на Брант при атаката. През втората част същото се случи, когато самият Брант стреля в мрежата, но с тялото си Ройс попречи на видимостта на Зомер, а се намираше зад последния в защитата.

И все пак в 58-ата Азар изведе Ройс в коридор и той технично реализира за 1:0.

В 70-ата минута титулярният страж на вестфалци Роман Бюрки напусна заради травма, а веднага след това Патрик Херман пропусна да изравни почти на празна врата. Влезлият като резерва Марвин Хитц спаси сигурен гол след засичане на Флориан Нойхаус минута преди изтичането на редовното време.

В крайна сметка домакините запазиха аванса си и спечелиха. В сряда те гостуват на Интер в Шампионската лига, а след това през уикенда ги очаква регионалното дерби с Шалке. Тежка визита в Европа предстои и на Гладбах - на Рома в Лига Европа в четвъртък, последвана от неделен сблъсък срещу друг корав съперник - Айнтрахт (Франкфурт).