Херта се отлепи от дъното с първа победа

Отборът на Херта (Берлин) най-сетне извоюва успех в Бундеслигата този сезон след 2:1 над Падерборн 07 в среща от петия кръг. Преди тази среща двата тима бяха съседи на дъното с по една точка. Джавайро Дилросън (10) и Мариус Волф (52) се разписаха за Херта. За Падерборн вкара Бен Цолински в 54-ата.

В десетата минута Джавайро Дилросън разкъса защитата на гостите. Той се вряза в наказателното поле, преминавайки през трима-четирима бранители, след което вкара с удар от десет метра - 1:0. След попадението гостите се активизираха и завършиха полувремето с общо девет удара срещу само един в графата на берлинчани.
В 52-рата домакините удвоиха преднината си. Столичани развиха бърза акция отляво, Мариус Волф получи топката в наказателното поле и реализира с удар в близкия ъгъл. Две минути по-късно Бен Цолински намали отблизо след ниско подаване отдясно. Домакините още два пъти вкараха топката в мрежата, но след засади.