Болоня задмина Ювентус след мач със 7 гола

Отборът на Болоня направи голям обрат от 1:3 до 4:3, надделявайки при гостуването си на Бреша в среща от третия кръг на Серия “А”. Обратът беше подпомогнат сериозно от червен картон в началото на второто полувреме, "спечелен" заради симулация. С успеха “червено-сините” се изкачиха до второто място в класирането, изпреварвайки шампиона Ювентус заради повече отбелязани попадения. Наставникът на Болоня Синиша Михайлович не беше в Бреша днес заради ангажименти, свързани с лечението си.

Алфредо Донарума реализира два гола за домакините до 19-ата минута. В десетата той надскочи бранител и се разписа от малкото наказателно поле с насочване по диагонала. В 19-ата Донарума беше “забравен” в наказателното поле и удвои резултата след прецизен фалцов изстрел - 2:0. В 36-ата Матия Бани върна едно попадение с глава след статично положение. Андреа Кистана беше точен с глава след корнер в 42-рата минута и така “рондинелите” взеха аванс от 3:1 преди почивката.
През второто полувреме всичко се обърна след втория жълт картон на Даниеле Десена, получен в 48-ата за хвърляне в наказателното поле. В 56-ата Родриго Паласио вкара за гостите, възползвайки се от чудесно подаване на Рикардо Орсолини. В 60-ата Андреа Поли беше на точното място за добавка - 3:3. В 80-ата Болоня направи пълен обрат, след като Орсолини беше оставен сам на втората греда и реализира от въздуха.