Надал изстрада победата над Шварцман и е на полуфинал

Световният №2 Рафаел Надал допълни полуфиналистите на US Open, след като победи с 6:4, 7:5, 6:2 аржентинеца Диего Шварцман. Съперник на Надал в спора за място на финала ще бъде италианецът Матео Беретини, отстранил Гаел Монфис.
Победата в три сета не дойде никак лесно за Надал, който в началото на третата част поиска медицински таймаут заради болки първо в лявата ръка, а след това и в дясната. Той събра остатъка от силите си и затвори мача, за да намери място в последното каре на четвъртия турнир от Големия шлем, което не е успявал да направи за последно през 2008 година.
Така хърватинът Марин Чилич остава единственият тенисист, който спечели сет срещу Рафаел Надал на тазгодишния US Open.
View this post on Instagram

The final 4... Who will be the last one standing?

A post shared by US Open (@usopen) on Sep 4, 2019 at 9:41pm PDT

Рафаел Надал достигна до общо 33-ия си полуфинал в турнирите по тенис от "Големия шлем". В десетия гейм от първия сет Надал направи решителен пробив и поведе в двубоя. В 12-ия гейм на втората част испанецът също спечели подаването на 20-ия поставен Шварцман за крайното 7:5. В третия сет превъзходството на шампиона от 2010, 2013 и 2017 година беше още по-голямо и той приключи мача за 168 минути.