Силно първо полувреме донесе нов успех на Леверкузен (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) постигна втора победа в Бундеслигата след категоричен успех с 3:1 над Фортуна (Дюселдорф) като гост в среща от втория кръг. Бъдещият участник в Шампионската лига прегази съперника си още до почивката след автогол на Люис Бейкър (6’) и попадения на Чарлес Арангис (33’) и Карим Белараби (39’). Нов силен мач изигра Кевин Фоланд, който изработи два от головете. Домакините успяха единствено да се разпишат почетно чрез Алфредо Моралес в 82-ата минута.

“Аспирините” можеха да добавят още поне няколко гола в мрежата на Зак Стефен, но веднъж Маркус Зутнер изби от голлинията изстрел на Свен Бендер, а Белараби пропусна сам срещу вратаря.

Домакините оспорваха редовността на гола за 0:2, като настояваха той да не бъде признат заради игра с ръка на Арангис. ВАР се намеси и съдиите прецениха, че чилиецът е действал според правилата.

Преди седмица Фортуна беше сразил Вердер (Бремен) с 3:1 на чужд терен и днес феновете очакваха съвсем друго представяне, но в крайна сметка бяха разочаровани.

След седмица Леверкузен приема Хофенхайм, а тимът от Дюселдорф ще гостува на Айнтрахт (Франкфурт).