Берое сдъвка трагичен Ботев (Пд), Камбуров с нов гол (видео)

Берое спечели с 2:0 регионалното дерби с Ботев (Пловдив), известно като Битката за Тракия. Победата за отбора на Александър Томаш можеше да бъде и по-изразителна, но няколко пропуска и две греди спасиха "канарчетата" от резил. Неостаряващият Мартин Камбуров откри резултата от дузпа в 52-ата минута. Иван Минчев удвои, центрирайки от свободен удар в 83-ата минута. В състава на Желко Петрович като титуляр започна Фернандо Виана, но той не помогна с нищо на пловдивчани.

В третата минута Тодор Неделев стреля под гредата от фаул, но Душан Перниш отби с две ръце в корнер. Това се оказа една от малкото опасности за целия мач в актива на "жълто-черните".

В десетата минута гредата спаси вратаря на "канарчетата". Педро Еуженио прати страхотен снаряд към Георги Аргилашки, но топката се отби в напречния дирек.

В 14-ата минута Иван Бандаловски поиска дузпа за контакт с крака на Еберт Кардосо в наказателното поле, но реферът Стефан Апостолов не видя нарушение.

В 30-ата минута Рубен Бригидо шутира към вратата на гостите, но Аргилашки спаси без особени проблеми.

Последваха скучни минути. В 36-ата Александър Василев от Берое стреля от около 30 метра и прати топката в посока Сливен.

В 45-ата минута Педро Еуженио можеше да завърши продължителна акция на своите, но португалецът би над вратата от границата на пеналтерията на "канарчетата".

Веднага след почивката Еуженио се размина с гола. Крилото стреля от десетина метра, но Аргилашки изби с крак. В 50-ата минута Мартин Камбуров пропусна сам срещу стража на Ботев.
В 52-ата минута обаче груба грешка на Костадин Ничев, принуди опитният бранител да прави нарушение в наказателното поле, което му донесе втори жълт картон. Зад бялата точка застана Камбуров, който опъна мрежата с премерен удар в долния ъгъл - 1:0 за Берое. Така натискът на тима на Александър Томаш даде резултат.

В 78-ата минута Бандаловски докосна попадение, но гредата отново спаси Аргилашки. След това вратарят на Ботев направи всичко по силите си да изчисти топката и така "канарчетата" излязоха "сухи" от тази ситуация. В 81-ата минута Аргилашки изби изстрел на Александър Цветков.

В 83-ата минута обсадата на наказателното поле на "жълто-черните" донесе нов гол за Берое. Центриране на Иван Минчев тупна на границата на вратарското поле, атакуващите футболисти в зелено-бяло се разминаха с топката, но и Аргилашки не успя да я спре - 2:0. Така домакините спечелиха заслужено дербито, а пред Ботев се появиха много въпросителни. Поне временно момчетата на Томаш излязоха начело в класирането на efbet Лига.

Берое - Ботев (Пловдив) 2:0 (0:0)

1:0 Мартин Камбуров (52 - дузпа)
2:0 Иван Минчев (83)