Краснодар продължава да пилее точки (видео)

Само допреди десетина дни Краснодар изглеждаше най-сериозният конкурент на Зенит за титлата в руското първенство, но след две равенства и загуба в прекия двубой с питерци отборът на Мурад Мусаев вече изостава на цели 11 точки от първото място. Снощи "биковете" направиха 1:1 при гостуването си на Ахмат и позволиха на ЦСКА (Москва) да ги измести от третата позиция.

Още във 2-ата минута Андрей Семьонов откри в полза на Ахмат. Централният защитник скочи най-високо след центриране от фаул на Раванели и с глава простреля матвей Сафонов. След четвърт час игра гредата помогна на младия страж, когато Бернард Бериша се озова сам срещу него.

Аахмат имаше и други положения до почивката, но резултатът остана непроменен. След нея Краснодар взе инициативата и в 48-ата минута реферът Алексей Есков даде дузпа в полза на "биковете" за игра с ръка на голмайстора Семьонов. Зад топката застана Виктор Клаесон, който хладнокръвно изравни.

Доминацията на Краснодар до края на мача не донесе нови попадения, а в добавеното време защитникът на гостите Александър Мартинович получи червен картон.

Ахмат още веднъж показа, че не играе сполучливо на собствен терен от старта на втория полусезон. Тимът от Грозни няма победа в нито едно от 4-те си домакинства, но за сметка на това е в серия от три поредни успеха като гост и заема 9-о място в класирането.

През уикенда Ахмат ще гостува на Динамо (Москва), а Краснодар ще посрещне ЦСКА (Москва) в дербито на 26-ия кръг.