Водачът в половината на Григор Димитров отпадна в Барселона

Поставеният под номер 2 Александър Зверев (не)изненадващо отпадна още в първия си мач от тенис турнира от сериите АТР 500 в Барселона. Световният номер 3 бе сразен от Николас Яри с 6:3, 5:7, 6:7(5) за 2 часа и 35 минути игра на червените кортове в каталунската столица.

Зверев бе водач на половината, в която е Григор Димитров, като двамата можеше да се срещнат на осминафиналите. Българският състезател ще изиграе двубоя си от втория кръг в сряда срещу Фернандо Вердаско.

Германецът се намира в ужасяваща форма и през 2019 година не може да се похвали с нито едно съществено класиране. Пет от седемте му загуби до момента през сезона пък са срещу тенисисти извън топ 50 на световната ранглиста.

Засега Зверев се задържа в челото на ранглистата, но в следващите седмици му предстоят защити на титлите в Мюнхен и Мадрид, както и на финала в Рим, което общо са 1850 точки.

Зверев взе с лекота първия сет и по нищо не личеше, че ще допусне обрат, но в 11-ия гейм на втория сет допусна да загуби подаването си за първи път в мача, което позволи на Хари да изравни резултата в сетовете. В решителната трета част чилиецът реализира два пробива, за да поведе с 3:0 гейма, но Зверев успя да изравни при 3:3. Двамата си размениха пробиви и за 4:4, а в 11-ия гейм германецът имаше и мачбол на сервис на противника, но го пропусна. В тайбрека Зверев поведе с 3:0 точки, но допусна следващите 5 разигравания да отидат на сметката на съперника му и в крайна сметка отстъпи с 5:7 точки.

Напред в турнира продължава и друг чилиец - Кристиан Гарин. В двубой от първия кръг Гарин победи със 7:5, 6:4 словака Мартин Клижан и в следващия етап ще играе с канадеца Денис Шаповалов. Испанецът Хауме Мунар се класира за третия кръг след победа над 14-ия в схемата Франсис Тиафо (САЩ) с 6:4, 6:3.