Елвира Краснобаева спечели титла в многобоя на "Златен обръч" при девойките

Елвира Краснобаева от клуб Грация (Варна) спечели титла в многобоя на държавното първенство по художествена гимнастика "Златен обръч" за девойки младша възраст, което се проведе през уикенда в Пловдив.

Краснобаева събра сбор от 53.650 точки. Втора се класира Никол Тодорова от Авангард (София) с 52.800 точки, а бронзовото отличие взе Цветозара Миленкова от Велбъжд (Кюстендил) с 50.625 точки. Елвира Краснобаева завоюва златните медали на финалите на въже и топка, както и сребро на бухалки. Шампионка на бухалки стана Никол Тодорова, а на лента първа е Цветозара Миленкова.

Никол Тодорова спечели сребърните отличия на финалите на въже и топка, а Цветозара Миленкова е трета на двата уреда. Бронзовият медал на бухалки завоюва Гергана Трендафилова от Тракия (Пловдив), сребро на лента заслужи София Павлова от Левски Триадица, а трета на лента е Дарина Христова от Тракия (Пловдив). В турнира участваха общо 66 гимнастички.