Нов гол за Ибра и пета поредна победа за Галакси

Шведската звезда Златан Ибрахимович отново се разписа за Лос Анжелис Галакси. Таранът вкара при успеха с 2:1 над Хюстън Динамо в мач от 7-ия кръг на Мейджър Лийг Сокър. Капитанът на калифорнийците изправи на крака над 21 000 зрители на стадион "СтъбХъб Център" в 31-ата минута. 37-годишният футболист първо спечели дузпа, а след това сам реализира от бялата точка и даде аванс на отбора на Гийермо Скелото. Попадението е негово 29-то в САЩ от 32 двубоя, като в 29 от тях е стартирал от първата минута.

Голът беше седми за шведа от пет мача през този сезон, като той се разписва в четвърти пореден мач на своя тим. Ибра впечатли публиката с ефектно изпълнение с пета във въздуха преди почивката.

Втората част обаче започна с гол за гостите. Този път Елис Мартинес се разписа от 11-метров наказателен удар. Аржентинецът, който вкара в 53-ата минута, има вече четири попадения през тази кампания.

Последваха няколко пропуска на Ибрахимович с глава, а минутите преди края гостите на два пъти имаха възможност да си тръгнат с трите точки. Те накрая обаче бяха за домакините, които постигнаха победата в 87-ата минута. Уругвайският защитник Полента беше точен с глава след центриране от корнер.

Галакси има актив от 18 точки, като заема второ място в Западната конференция. Лидер е градският съперник на Лос Анджелис с 19 точки от осем мача. Хюстън остана на четвърто място с 13 точки в Западната конференция.