Айнтрахт изхвърли Шахтьор

Германският Айнтрахт Франкфурт разгроми Шахтьор Донецк с 4:1 в реванша от 1/8-финалите на Лига Европа и с общ резултат 6:3 продължава напред. Украинският тим показа познатите си слабости в защита и на "Комерцбанк Арена", както и преди седмица на стадиона в Харков. Домакините откриха чрез Лука Йович в 23-ата минута, а до почивката германският тим удвои аванса си чрез Себастиан Халер. В средата на втората част бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораес намали и върна надеждите на украинците. В 80-ата минута Халер с втория си гол обаче реши всичко в мача, а в самия край Анте Ребич оформи крайния резултат 4:1.