"Дядо" Писаро пак пренаписа историята в Бундеслигата (видео)

Живата легенда на германския футбол Клаудио Писаро счупи пореден рекорд. С попадение в края за 1:1 той донесе точката за Вердер (Бремен)  при гостуването на Херта (Берлин) в среща от 22-ия кръг. По този начин той стана най-възрастният голмайстор в германския шампионат със своите 40 години и 136 дни, подобрявайки досегашното върхово постижение на Мирко Вотава.

Голът на Писаро дойде в 96-ата минута, независимо че реферът беше назначил само 4-минутно продължение. Тогава перуанецът промуши топката през стената, като му помогна и двоен рикошет.

Иначе Вердер не заслужава точка, защото футболистите на Херта бяха далеч по-добрите. През първото полувреме те поведоха след точен изстрел на Дейви Зелке, а освен това удариха и две греди - чрез Зелке и Ондрей Дуда.

След почивката гостите се опитаха да изравнят, но не показаха достатъчно аргументи. И все пак в продължението на продължението геният на Писаро ги спаси от загуба.

С пропуснатата победа столичани се разминаха с влизане в топ 6. В следващия кръг те гостуват на Байерн (Мюнхен).

Вердер е десети в класирането - на точка от Херта.