Кошмарен дебют за Любо Пенев във Варна, ЦСКА-София "потъна" в Черно море (видео+галерия)

Любо Пенев дебютира по кошмарен начин начело на ЦСКА-София, след като червените загубиха с 2:0 гостуването си на Черно море в мач от 21-ия кръг на Първа лига и вече изостават на 7 точки от лидера Лудогорец. Моряците откриха чрез Ндонгала още в 7-ата минута, а в 62-ата минута Радослав Василев удвои. При второто попадение Ндонгала бе в засада, а влияеше на играта.

В 80-ата минута домакините останаха с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Васил Панайотов, но до края на двубоя по нищо не си личеше, че Черно море е с 10 човека.

115 Черно море - ЦСКА - София

За цял мач ЦСКА-София създаде само едно чисто голово положение, което бе пропиляно от Али Соу. Играта на червените пък бе меко казано отчайваща и единственото по-интересно нещо бяха 2-3 индивидуални пробива на Едвин Джеси.

На другия полюс бе представянето на 17-годишния моряк Мартин Минчев, който на няколко пъти "развинти" футболистите в червено.

Наставникът на гостите Любослав Пенев реши да остави Мауридес извън групата. Атаката поведе Али Соу, а зад него започнаха Тиаго, Пинто, Джеси и Енрике. Жанио Бикел стартира на левия бек.

В началото гостите опитаха да наложат надмощие, но в 7-ата минута моряците поведоха с първата си по-опасна атака. 17-годишният Мартин Минчев проби и центрира отляво, Бодуров чукна топката и я прати към непокрития Ндонгала, който без проблем простреля Черниаускас с глава за 1:0.

След четвърт час игра и червените отправиха първия точен удар във вратата. Тиаго изведе Рубен Пинто, който шутира от малък ъгъл, но Дюлгеров без проблем улови. В 24-ата минута и Джеси стреля към домакинската врата, но високо над напречната греда.

В 35-ата минута ЦСКА-София създаде първото си и единствено голово положение в мача. Тиаго изведе с дълъг пас Али Соу сам срещу вратаря, таранът шутира, но Дюлгеров демонстрира класа и изби в корнер. Шест минути след това Минчев центрира към Василев, който стреля от воле, но над вратата.

Втората част започна с хаотичен натиск на гостите, който не водеше до нищо по-опасно пред вратата на Черно море. Така се стигна до 62-ата минута, когато моряците поведоха с 2:0. След центриране отдясно Ндонгала стреля с глава, Черниаускас чукна топката, която се отби в лявата греда и се върна в нападателя. Последва нов шут на Ндонгала, но в дясната греда, а при добавката Радослав Василев вкара с шут от пет метра. При първия изстрел с глава на Ндонгала обаче останаха сериозни съмнения за засада.

В 70-ата минута Евандро шутира от 22 метра, но Дюлгеров изби в корнер. В 80-ата минута домакините останаха с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Васил Панайотов, който игра умишлено с ръка. Това обаче не се отрази кой знае колко на представянето на двата отбора, тъй като ЦСКА-София продължи с инертното си поведение.

Единствената по-интересна ситуация дойде след недобро боксиране на Дюлгеров в 93-ата минута. Той изби слабо центриране отдясно, топката попадна в краката на Малинов. Халфът шутира силно, но 19-годишният страж на моряците поправи грешката си и изби в корнер.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА-СОФИЯ 2:0