Ботев (Пд) утвърди мястото си в Топ 6 с успех над Славия

Ботев (Пловдив) утвърди мястото си в Топ 6 с победа над Славия. "Канарчетата" се наложиха с 1:0 над "белите", а единственият гол падна в 9-ата минута. Негов реализатор бе Антонио Вутов, който се възползва от добър извеждащ пас на Тодор Неделев. В заключителните минути се стигна до доста спорен момент, в който стражът на Славия Емануеле Джерия бе изгонен с директен червен картон. Италианецът се сблъска с Антонио Вутов при борба за топката, като в близост до тях имаше защитник на "канарчетата". След сериозния сблъсък обаче главният съдия Георги Давидов реши да покаже червен картон на вратаря. С успеха си Ботев се утвърди в първата шестица на шампионата. Тимът на Николай Киров бе на 5-о място преди изиграването на днешната среща, като изоставаше само на точка зад четвъртия Берое. Славия от своя страна заема 10-а позиция с актив от 24 точки.

Двата тима се бяха срещали общо 123 пъти в елита, като “жълто-черните” имаха до днес 49 победи, “белите” - 48, а равенствата бяха 26. Головата разлика бе 190:186 в полза на пловдивчани.

Не бяха изминали и три минути от началото на срещата и Ботев (Пловдив) погледна първи към вратата на противника. Тодор Неделев получи добър пас в наказателното поле и опита да преодолее Емануеле Джерия с удар от малък удар, който стражът успя да улови. В 5-ата минута Еберт Кардосо разигра добре с Феребори Доре, а нападателят отклони към свободни Антон Карачанаков. Крилото пое и стреля към вратата, но в аут.

В 9-ата минута Ботев (Пловдив) поведе в резултата с гол на Антонио Вутов. Юношата на Левски бе намерен с прекрасно извеждащо подаване от Тодор Неделев, което матира цялата защита на Славия. Вутов излезе зад гърба на отбраната и не сбърка, останал сам срещу Джерия.

В 18-ата минута Даниел Кайзер запази преднината на тима си с две спасявания в рамките на няколко секунди. Стражът отказа на два пъти Радослав Кирилов, като блокира шут от няколко метра, легнал на земята. В 42-ата минута Славчо Шоколаров опита да застраши вратата на Кайзер с удар от пряк свободен удар, който прелетя над напречната греда.

В 50-ата минута Емануеле Джерия направи решаваща намеса, която остави резултата 1:0 в полза на "канарчетата". Младият италиански страж пресече с добър плонж свалена топка с глава от Феребори Доре към Антонио Вутов. Седем минути по-късно Славчо Шоколаров стреля опасно към вратата на Кайзер, а стражът в първия момент изпита трудности да улови топката, която топна пред него. За радост на "канарчетата", до гол не се стигна.

В 83-ата минута Даниел Кайзер се превърна в герой за Ботев (Пд) с намесата си при удар на Дарко Тасевски. Стражът успя да блокира топката на самата голлиния и да запази преднината на тима си от един гол. В 87-ата минута Емануеле Джерия и Антонио Вутов се сблъскаха сериозно в борба за топката, при която главният съдия Георги Давидов реши да покаже червен картон на италианеца. С човек по-малко Славия опита да се добере до изравнително попадение, но удар на Влади Златинов излезе в аут. Така Ботев (Пд) измъкна успеха, с който утвърди мястото си в Топ 6.