Класически Лудогорец преди старта на шампионата

Лудогорец победи Локомотив (Горна Оряховица) с 3:0 в последната контролна среща за "орлите" преди подновяването на шампионата. Клаудио Кешерю откри в 45-ата минута, а в 54-ата Марселиньо удвои. В 84-ата минута Козмин Моци направи резултата класически.
Първата чиста възможност създаде Лудогорец. В 27-ата минута Марселиньо изведе сам срещу вратаря Джоди Лукоки, но холандецът шутира в аут.
В 42-ата минута Вандерсон напредна и влезе в наказателното поле. Бразилецът стреля от удобна позиция над напречната греда.
В 45-ата минута българският шампион прониза вратата на втородивизионния тим. Вандерсон получи дълъг пас и без да губи време свали към Кешерю. Румънският голаджия забоде кълбото в мрежата от близка дистанция - 1:0!
През първата част Локо ГО съвсем естествено се бе затворил и рядко поглеждаше към противниковата врата. Втородивизионният тим създаде на няколко пъти напрежение пред Пламен Илиев, но така и не успя да завърши с удар към вратата.
През второто полувреме статуквото се запази. Лудогорец атакуваше, а гостите се бранеха с всички сили и Пламен Илиев нямаше никаква работа.
В 54-ата минута Лудогорец си осигури комфортна преднина. Марселиньо оплете топката в мрежата със силен удар в близкия ъгъл - 2:0!
В 63-ата минута Козмин Моци се виждаше като голмайстор. Румънецът отправи удар с глава, но в последния момент играч на гостите се отличи с ключова намеса като изчисти на сантиметри от голлинията.
В 71-ата минута Вандерсон изведе Кешерю очи в очи със стража на Локомотив. Нападателят опита нестандартно изпълнение да прехвърли с едно докосване излезлия напред вратар, но не сполучи. Александров скочи и с пръстите успя да отклони топката.
Десет минути преди края на редовното време на двубоя и Марселиньо пропусна от чисти позиция. След пас на Попа, бразилецът се забави да стреля от няколко метра и пропусна да направи резултата класически.
В 84-ата минута щастието се "усмихна" на Моци, който оформи крайното 3:0 с красив удар от въздуха.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ГО) 3:0