Късна развръзка в Сардиния (видео)

В мач от 20-ия кръг в Серия “А” отборите на Каляри и Емполи завършиха 2:2. Домакините водеха до средата на второто полувреме, но можеха да останат и с празни ръце. Гол в добавеното време обаче подели точките на “Сардиния Арена”. По този начин Емполи сложи край на серията си от 4 поредни загуби и заема 17-о място, а Каляри е 13-и.

Двубоят между два от тимовете в долната половина на таблицата се оказа доста вълнуващ, не само заради обратите в резултата. Каляри беше без половината си титуляри, но дебют направи привлеченият наскоро Валтер Бирса.

Леонардо Паволети пропусна добро положение за домакините в началото, а Миха Зайц беше близо до това да вкара изумителен гол със задна ножица при една от малкото добри атаки на Емполи до почивката. В 36-ата минута Паволети се измъкна от засадата и засече подаване на Артур Йоница за 1:0.

Емполи изравни в 70-ата минута след комбинация между крайните си бранители. Мануел Паскуал центрира отляво, а Джовани Ди Лоренцо от воле вкара първия си гол в Серия "А". Не след дълго Зайц със силен удар с левия крак изведе напред гостите от Тоскана.

Каляри се хвърли на щурм в последните минути и стигна до точката. Малко след изтичането на редовното време резервата Диего Фариас се добра до топката в наказателното поле и опъна мрежата за 2:2.

В следващия кръг Каляри гостува на Сасуоло, а Емполи ще е домакин на Дженоа.